Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Robotlu pimaş tıkanıklığı açma işlemi, binaların ortak giderlerinde lavaboya atılan atıkların zamanla giderde tıkanıklık yapması sonucu oluşan tıkanıklığı gidermek amacıyla uygulanır. Pimaş tıkanması durumunda, giriş katta oturan bina sakinlerinin lavabolarından pis atıklar çıkabilir. Maalesef binanın bu ortak problemi giriş katta oturan bina sakininin canını yakıyor. Bu nedenle diğer bina sakinleri bu problemden haberdar olmadıkları gibi yaşanan sorunun giderilmesiyle oralı da olmuyor. Firma olarak edindiğimiz tecrübeler ile, bize bu problem ile gelen giriş kat sakinlerini problemi bina yönetimine aktarmaları konusunda uyarıyoruz. Bu problem ortak bir problemdir ve masrafı ortak olarak karşılanmalıdır.

Robot ile Pimaş Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem giriş kattaki lavabonun alt kısmı sökülerek, robot teli buradan aşağıya kadar gönderilir. Robot teli döndürerek aşağıya kadar indiğinden tıkanıklığı açarak inmiş olur. Ortalama 30-40 dakika süren bu işlem çoğu zaman uzun süreli çözüm olmakla beraber bazen kesin sonuç veremeyebilmektedir. Çünkü bu problemin ana nedeni, bina tesisatının “T” diye tabir ettiğimiz borularının yanlış kurgulanmasından kaynaklanmaktadır. Kesin ve kökten çözüm tesisatın yenilenmesi olacaktır. Ancak bu maliyetli ve uğraş gerektiren bir iş olduğundan bina sakinleri bu işlemi pek tercih etmemektedirler.

Pimaş İlaçlama Uygulaması

Robot ile pimaş tıkanıklığı açma işlemi uygulandıktan sonra, eğer tesisatınız problemli ve sık sık sorun çıkarıyor ise ilaçlama işlemini öneriyoruz. Tesisatı problemli olan ve yenileme işlemi düşünmeyen müşterilerimiz için Bursa’dan getirttiğimiz özel ilaçlar ile tesisatı ilaçlıyoruz. Bu ilaç tesisattaki tüm pisliği yakarak atıyor ve %80 bir temizlik sağlıyor. Bu sayede uzun garanti sağlayabiliyoruz.

About admin

Diğer

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti

Gelişen teknolojiler sayesinde birçok sektörde olduğu şekilde tesisat alanında da gelişmeler olmuştur. Bu teknolojiler sayesinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir