Maltepe'de Su Tesisatçısı Servisi - Robotla pimaş açma işlemi

Bir müşterimiz Maltepe’de su tesisatçısı ihtiyacı için firmamızı arayarak acil servis kaydı oluşturdu. Saat 22.00’dan sonra olmasına rağmen müşterimizi mağdur etmemek adına adresine giderek tesisat problemini inceledik.

Müşterimizin şikayeti lavabosunun tıkanıklığı ve sürekli su artışıydı. Yaptığımız incelemeler sonucunda problemin kaynağının müşterimizin lavabosu değil, binanın ortak giderinde olduğunu farkettik. Tesisatın bina dışında kalan ortak gider kısmı tıkanmış, giriş kat olduğundan ötürü yukarıdan akıtılan tüm sular müşterimizin lavabosundan çıkmaya başlamıştı.

Robotla Pimaş Açma İşlemi

İlk olarak üst katta oturan bina sakinlerine suyu bir süre kullanmalarını rica ettik. Ardından lavabomuzda biriken suyu boşaltarak boruları sökülebilir hale getirdik. Robotla Pimaş açma işlemi en sık uyguladığımız işlemlerden bir olduğundan dolayı, aracımızda sürekli hazırda bulunan robotumuzu arıza mahaline taşıdık. Lavabomuzun altında bulunan boruları söktükten sonra buradan robot cihazımızın telini göndererek tesisatın en alt kısmına kadar indik. Daha sonra sucu açarak, aşağıdaki borulardan geçip geçmediğini takip ettiğimizde suyun sağlıklı bir şekilde geçtiğini gördük.

İşlemin tamamlanması ortalama 40 dakika sürdü. Lavabo tesisatının tekrardan montajını sağladıktan sonra, tesisatın açılmasına yardımcı olmak için bir süre sıcak su akıtma işlemi uyguladık. Tüm malzemelerimizi topladıktan sonra her zaman olduğu gibi mümkün olduğunca temiz bir şekilde arıza mahalini müşterimize teslim ettik.

Genel Yorum

Pimaş tıkanma problemi bu müşterimizdeki gibi eski binalarda çok sık karşılaştığımız bir durum. Problemin ana kaynağı tesisat borularının hatalı döşenmesi. Robot ile açtığımız bu tesisat ancak kısa süreli bir çözüm olacaktır. Çünkü ana problem tesisattadır. Bu şekilde problemli tesisatların robotla açılsalar bile muhakkak her an tekrar tıkanması riski vardır. Bu yüzden çözüm olarak müşterimize de önerdiğimiz gibi ilaçlama işlemi yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde %80’lik bir başarı oranıyla uzun süreli bir pimaş tıkanıklık açma işlemi gerçekleşmiş olur. Ancak en kaliteli ve kesin çözüm tesisatın tekrardan planlanması ve düzenlenmesi işlemidir ki; bu işlem çok maaliyetli olduğundan müşterilerimiz tarafından çok fazla tercih edilmemektedir.

2 I like it
0 I don't like it

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *