İçerenköy’de Su Tesisatçısı Çalışmamız

En çok hizmet sunduğumuz bölgelerden semtlerden biri de Ataşehir ilçesine bağlı olan İçerenköy’dür. Bu bölgede yaptığımız son işlerden biri petek temizliği ile ilgiliydi. Müşterimiz Seda Hanım bir arkadaş sohbetinde doğalgaz faturalarının anormal derecede çok yüksek geldiğinden yakınmış ve arkadaşlarından petek temizliği yaptırmanın bu konuda işe yarayabileceği tavsiyesini almış. Bunun üzerine internetten İçerenköy’de su tesisatçısı arayan Müşterimiz Seda Hanımla görüştükten kısa bir süre sonra evine gittik. Şikayeti doğalgaz faturalarının yüksekliğiydi. Aslında bizi çağırdığı için biraz da tereddütlüydü. Çünkü evinde gözle görülen bir su tesisatı problemi yoktu. Sadece petek temizliğinin bu konuda işe yarayabileceğini duymuştu.

Petek Temizliği Uygulaması

Bu şikayet üzerine önce kombinin derecesine baktık. Sonuna kadar açıktı. Tabi sonrasında peteklere yöneldik. Normalde kombi derecesine göre cayır cayır yanması gereken kaloriferler yok denecek kadar az yanıyordu. Tabi bu durumu farketmeyen müşterimiz ise ısınamadığı için kombiyi açtıkça açıyor, fahiş doğalgaz faturalarına sebebiyet veriyordu. Sorun düşündüğümüz gibiydi. Peteklere giden su tesisatında yüksek oranda pislikler, tabakalar oluşmuştu. Bu nedenle kaynar su peteklerin her bölgesine homojen olarak iletilemiyor, peteklerin sadece belli yüzeyleri çalışıyordu. Sorunun çözümü belliydi. Petek temizliği yapmak gerekiyordu. Özel cihazımızı peteklere bağladık. Belli kimyasallar yardımıyla su tesisatını pisliklerden arındırdık ve su tesisatı yollarını açtık. Artık Seda Hanım çok düşük kombi dereceleri ile çok daha iyi ısınabiliyor. Yeni gelen doğalgaz faturasından da sonra tekrar bizi aradı ve teşekkür etti. Boşuna verdiği doğalgaz faturalarına üzülse de artık petek temizliğinin nasıl bir tasarruf sağladığını anladığını söylüyor. Her yıl da düzenli petek temizliği yaptıracağına dair söz aldık. İçerenköy’de su tesisatçısı olarak görevimizi en iyi şekilde tamamladık.

Bu konuda Seda Hanım gibi, konuya hakim olmayan bir çok doğalgaz kullanıcısı bulunmaktadır. Siz de bu konuda bir bilgi sahibi değilseniz ve aynı sorunları yaşıyorsanız İçerenköy’de petek temizliği için bizlerden teknik destek talebinde bulunabilirsiniz. Teknik ekibimiz aynı gün içerisinde adresinizde olacak ve sıhhi tesisat ile ilgili tüm problemlerinize çözüm üretecektir.

About admin

Bir Başka Konu

Fındıklı Su Tesisatçısı Servisimiz

Su tesisatında bulunan kaçaklar yüzünden oluşan su kaçakları günümüzde en sık rastlanan sıhhi tesisat problemlerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir